Smart Imobiliare angajeaza Consultanti Imobiliari

Candidatul ideal

Cerinte:
– experienta in vanzari de minim 2 (doi) ani (experienta in domeniul imobiliar constituie un plus)
– bune si solide abilitati de vanzator, atestate prin experienta si recomandari
– onestitate tranzactionala
– absolvent de studii superioare ( reprezinta un avantaj )
– spirit de initiativa
– spirit antreprenorial
– spirit de echipa
– capacitate superioara de relationare
– prezenta agreabila
– educat/a
– cunostinte excelente obligatorii de limba engleza (cunoasterea altor limbi straine reprezinta un plus)
– posesor al carnetului de conducere, categoria B (minim 3 ani de zile), obligatoriu, masina proprie constituie un avantaj.
– capacitate deplina de exercitiu
– domiciliu stabil – OBLIGATORIU – in Sibiu
– buna cunoastere a urbei

Descrierea jobului

Responsabilitati:
– asista si gestioneaza vanzarea de proprietati (imobile), ajutand vanzatorii in stabilirea pretului de tranzactionare al acestora
– configureaza si gestioneaza – in sintonie cu politica firmei – publicitatea necesara in scopul vanzarii imobilelor din portofoliu
– organizeaza vizitele potentialilor clienti, insotindu-i, in perspectiva evaluarii si achizitionarii proprietatilor de interes
– listeaza proprietatile pe liste multiple de vanzari
– asista potentialii cumparatori in selectarea, vizionarea, inspectarea si elaborarea ofertei de cumparare a bunurilor imobiliare
– alcatuieste liste de potentiali clienti si vanzatori
– acorda consultanta clientilor privind conditiile pietei de profil, evolutia acesteia, nivelul preturilor, sistemele de tranzactionare, cu respectarea normativelor legale aferente actului de vanzare-cumparare
– intocmeste antecontracte de vanzare – cumparare
– intocmeste contracte de vanzare – cumparare
– gestioneaza si perfectioneaza, permanent, baza de date, sporind numarul ofertelor listate, la un standard superior de calitate
– mentine contactul permanent cu clientii din portofoliul incredintat
– altele

Beneficii :

– Salar fix si bonusuri consistente din comisioane.
– laptop
– aparat foto
– telefon mobil
– instruire permanenta in tehnici de vanzare / negociere
– mijloace moderne de lucru şi publicitate, logistică performantă, baze de date de ultima ora

Descrierea companiei

Agentia imobiliara Smart Imob, cu sediul pe Calea Dumbravii 64, Sibiu, isi desfasoara activitate intr-o piata imobiliara dinamica, in plina dezvoltare, dar ne remarcam prin profesionalism, seriozitate, calitate si dorinta permanenta de a raspunde promt solicitarilor si ncesitatilor clientilor nostrii.

Daca iti doresti sa te dezvolti din punct de vedere profesional si ti-am starnit interesul, alatura-te echipei, primul pas fiind trimiterea unui CV si o scrisoare de intentie si vom stabili un interviu impreuna!

email : contact@smartimobs.ro

Telefon : 0744.955.516